TÜBİTAK'tan Patent Tabanlı Teknoloji Transferine Teşvik

Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı (Patent Lisans – 2020 – 1) TÜBİTAK tarafından açıldı. Teşvik kapsamında Teknoloji Sağlayıcı Kuruluş olarak nitelendirilen üniversiteler, araştırma alt yapıları, teknoloji geliştirme bölgesi şirketleri ve teknoloji transfer ofislerinin hak sahibi olduğu ulusal ve uluslararası patentler ile korunan teknolojileri lisanslama ya da devir yolu ile edinmek suretiyle ekonomik değer oluşturmayı amaçlayan Türkiye'de yerleşik sermaye şirketlerine destek sağlanacaktır. Bu kapsamda, teknoloji sağlayıcı kuruluştan yapılacak hizmet alımlarına ilişkin harcama ve giderler TÜBİTAK tarafından desteklenecektir. 

Bu teşvikten yararlanmak isteyenler için son başvuru tarihi 17 Ağustos 2020 olup başvuruda lisanslanacak ya da devredilecek patentlere ilişkin değerleme raporunun sunulması talep edilmektedir. Değerleme raporunu şirketimizden temin etmek isteyen başvuru sahiplerinin “Talep formları ve Bilgilendirme” sekmesi altındaki “Patent Değerleme Talep Formu”nu doldurarak şirketimiz info@turksmd.com.tr mail adresine göndermeleri gerekmektedir. 

TÜBİTAK tarafından yapılan çağrıya ulaşmak için: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/patent-tabanli-teknoloji-transferi-destekleme-cagrisi-patent-lisans-2020-1-acildi